بهترین تیرآهن برای ستون

بهترین تیرآهن برای ستون هر ساختمان وابسته به نوع سازه و ساختمان است. اما در یک رده بندی کلی، بهترین تیرآهن برای ستون‌های ساختمان‌های معمولی، تیرآهن‌های با بال پهن هستند.

تیرآهن‌های با بال پهن یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ستون ساختمان‌های فولادی به شمار می‌روند. این تیرآهن‌ها از مقاومت و استحکام خوبی برخوردارند. از سوی دیگر تیرآهن­های با بال پهن در انواع سبک و سنگین در بازار وجود دارند. اینکه کدام نوع تیرآهن بال پهن را انتخاب کنید، به نوع سازه و ساختمان شما بستگی دارد. 

به یاد داشته باشید که اگر ساختمان دارای بیش از یک طبقه باشد، باید ستون‌ها را به یکدیگر متصل کنید. در این حالت طول تیرآهن باید طوری باشد که از سقف بیرون بزند. پس طول تیرآهن با بال پهن نیز بسیار مهم است. اگر به دنبال تیرآهن‌های معمولی باشید، نمی‌توانید تیرآهن با طول بیشتر از ۱۲ متر تهیه کنید. اما براساس سفارش شما، کارخانه می‌تواند محصولات متفاوتی به بازار ارائه کند.

اگر سازه‌ای دارید که عرض بالایی دارد، می‌توانید از خرپاها استفاده کنید. در این سازه‌ها ستون‌های دارای تیرآهن از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. چرا که این ستون‌ها نقش نشیمن­گاه خرپاها را بازی می­کنند. اگر از تیرآهن‌های خرپا استفاده می‌کنید، به یاد داشته باشید پس از اتصال پایه‌ها، باید خرپا را به صورت مورب قرار دهید. به طور کلی برای سازه‌های عریض، خرپا بهترین نوع تیرآهن برای ستون ساختمان به شمار می‌رود. از تیرآهن‌های خرپا این روزها برای ستون‌های ساختمان‌های مختلفی استفاده می‌شود. از جمله این ساختمان‌ها می‌توان به پل‌های شهری، سقف کارخانه‌ها، سوله‌های بزرگ و سازه‌های هوا فضا اشاره کرد. 

اگر می‌خواهید برای یک پل ستون‌هایی طراحی کنید، لازم است به استحکام و دوام پل در برابر عوامل محیطی توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر یک پل شهری می‌سازید، باید از تیرآهن‌هایی استفاده کنید که به خودی خود سبک باشند. در این حالت توصیه ما استفاده از تیرآهن‌های با بال پهن و سبک است.

اگر به تیرآهن‌های با بال پهن یا قوطی دسترسی ندارید، سومین انتخاب تیرآهن‌های دوبل هستند. این تیرآهن‌ها مرکب از دو تیرآهن هستند که وظیفه بارکشی ساختمان را برعهده می‌گیرند. از ساختار تیرآهن‌های دوبل در ساختمان‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. اما به یاد داشته باشید در این حوزه قوانینی وجود دارد که بهتر است آن‌ها را مطالعه کنید.

اگر تیرآهن‌هایی که در دسترس دارید، کوتاه‌تر از آن چیزی است که نیاز دارید، می‌توانید از تکنیک دوبل کردن تیرآهن برای ایجاد ستون‌ها استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید اتصالات بین دو تیرآهن باید مقاومت بالایی داشته باشند. اما در صورتی که سازه‌ای دارید که باید در ستون سوراخ‌هایی داشته باشید، بهترین انتخاب، تیرآهن‌های لانه زنبوری است. حفره‌های موجود در این تیرآهن‌ها آن‌ها را از نظر اقتصادی به صرفه و از نظر وزن سبک کرده است. 


خدمات رایگان آهن آلات ترابی

درخواست پیش فاکتور و نرخ نامه لحظه ای آهن آلات